Templates by BIGtheme NET

Superliga Shqiptare: Kukësi dhe Partizani fitojnë përballjet ndaj Vllaznisë dhe Flamurtarit

Kukësi dhe Partizani

Kukësi dhe Partizani kanë arritur të fitojnë sfidat në ditën e fundit të javës 26 në Superligë.

Kukësi arriiti të fitonte me Vllazninë në një derbi verior me rezultatin 2-0. Me këtë fitore verilindorët vazhdojnë të mbajnë vendin e dytë me 45 pikë.

Golat për kuksianët u shënuan nga Shameti dhe Musolli nga një gol për secilën pjesë.

Me këtë humbje Vllaznia rrezikon të bjerë në zonën e mbijetesës me një pikë me shumë se Teuta e vendit të parafundit.

Ndërsa në sfidën tjetër Partizani arriti të fitonte ndaj Flamurtarit në sfidë më të fortë të javës.

Mjaftoi një gol i Edgar Çanit që t’i jepte fitoren ‘demave të kuq dhe vendin e 4 në tabelë duke i’u afruar zonës europiane.

Ndërkohë Flamurtari vazhdon të qëndrojë në vendin e 6 të Superligës me pikë të barabarta me Luftëtarin i cili humbi ditën e djeshme në Korçë. 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto