Templates by BIGtheme NET

Përfaqësuesi i minatorëve pas futjes në kryeministri: Takimi, as mish, as peshk

Pas daljes nga takimi në kryeministri, përfaqësuesi i minatorëve, Fiqiri Xibri, ka dhënë një deklaratë për mediat ku ka thënë se takimi i sotëm ishte ‘as mish, as peshk’, por ka theksuar se ishte arritur marrëveshja me kreun e qeverisë për t’u takuar brenda javës që vjen.

“Takimi nuk ishte as mish a peshk, por protesta e arriti qëllimin e saj. Ne ramë dakord që brenda javës që vjen të kemi një takim me kryeministrin. Besoj që kryeministri nuk i ka pasur në tavolinë klërkesat tona, ato janë trajtuar nga institucionet e tjera. Ai do përballet me kërkesat tona sa më shpejt që të jetë e mundur dhe besojmë se do arrihet një marrëveshje që do jetë e pranueshme nga të gjitha palët.”

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto