Templates by BIGtheme NET

Marko Gjuriç rikthehet në Kosovë, kësaj here merr leje

Marko Gjuriç, shefi i Zyrës për Kosovën, i cili u arrestua dhe deportua dy javë më parë pasi u fut pa leje në vend, është kthyer sërish në Kosovë.

Ai mori pjesë në festimet me rastin e Pashkëve më Zveçan, raporton ‘Klan Kosova’.

Në fjalën e tij ai u shpreh se Serbia do i mbrojë serbët në Kosovë.

“Ne do të dimë, si Serbi, ta mbrojmë popullin tonë në Kosovë, sepse këtu tash e 1 mijë vjet është ndërtuar identiteti i popullit serb në tërësi. Të jeni të sigurt se kjo do të vazhdojë. Porosia nga Kosova, për këto Pashkë, është këmbëngulja, qëndresa dhe dashuria ndaj të gjithëve”.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto