Templates by BIGtheme NET

Gjuriç reagon ndaj Thaçit: Je rrezik për rajonin dhe Evropën

Drejtori i Zyrës për Kosovë Marko Gjuriq ka deklaruar së fundmi se  Hashim Thaçi është duke kërcënuar në mënyrë direkte me armë dhe në këtë mënyrë po ndjell luftë, konflikte dhe urrejtje. 

Gjuriq është shprehur më tej se Thaçi nuk po e fsheh më, se qellim kryesor i veprimit të tij politik, si më herët, si tani, është krijimi i Shqipërisë së Madhe.

“Veprimi i tij destruktiv përbën rrezik për tërë rajonin, por edhe për Evropën”, ka thënë ai, raporton “Ekspress”.

Ku reagim i Gjuriç ka ardhur pas deklaratës së Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i cili ka thënë se Kosova kërcënimeve të Serbisë u përgjigjet, si 19 vjet më parë, me pushkë.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto