Templates by BIGtheme NET

Bayern vazhdon ecurinë pozitive, pesë gola ndaj Monchengladbach

Bayern Munich vazhdon me ritmin e fitoreve edhe pse ka siguruar titullin kampion nuk është ndalur. Këtë javë Bavarezët fituan me një ‘manita’ ndaj  Monchengladbach.

Të besuarit e Heyenkes e mbyllën sfidën me rezultatin 5-1. Të parët që hapën sfidën ishin miqtë të cilët shënun me Drmic në minutën 9’ i cili ishte edhe goli i vetëm. Më pas Bavarezët barazuan rezultatin me Wagner i cili 4 miuta më vonë i dha avantazhin për ta mbyllur edhe pjesën e dytë.

Në pjesën e tretë ishin Alcantara, Alaba dhe Lewandowski të cilët shënuan për ta mbylur sfidën në 5-1.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto