Templates by BIGtheme NET

Xhaxhai plagos veten dhe vret nipin aksidentalisht në Kosovë

Një festë familjare është kthyer në një tragjedi për një familje në Kosovë. Sipas policisë së Suharekës gjatë krismave në ajër arma është bllokuar dhe duke u përpjekur për ta zhbllokuar armën është plagosur personi që po e përdorte dhe më pas plumbi ka goditur edhe nipin e tij, i cili nuk ka mundur të mbijetojë.

Kjo ngjarje ka ndodhur në shtëpinë e familjes Sopaj në fshatin Mushtisht kishte pasur aheng dhe është qëlluar në ajër.

Edhe pse adoleshenti është çuar në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren për trajtim, ai nuk ka mundur t’i mbijetoj plagëve të marra.

Policia e Prizrenit e ka arrestuar të dyshuarin dhe në automjetin e tij ka sekuestruar një pistoletë, e cila dyshohet të jetë përdorur në këtë rast.

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto