Templates by BIGtheme NET

Autori i masakrës me 17 viktima në SHBA, u dhuron pasurinë e tij familjeve të viktimave

Autori i masakrës në shkollën ‘Parkland’ në Florida të SHBA-së ku humbën jetën 17 adoleshentë,  Nikolas Cruz, dëshiron t’ua dhurojë trashëgiminë e tij viktimave të masakrës.

Një avokat i tij Kruz tha se çdo pasuri që klienti i tij merr do të shkojë tek të mbijetuarit e sulmit të përgjakshëm.

“Zoti. Cruz nuk dëshiron të marrë asgjë nga këto fonde. Ai do të donte që këto para t’u dhuroheshin familjeve të viktimave, si një mënyrë për të lehtësuar dhimbjen e tyre.

Nëna e Cruz u vra në nëntor të vitit të kaluar dhe ai do të trashëgojë 800.000 dollarë në rast se do të arrijë të dalë nga burgu.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto