Templates by BIGtheme NET

‘Dragonjtë’ kafshojnë ‘shqiponjat’, Benfica bën vetëvrasje 4 javë para fundit

Porto ka arritur të fitojë superderbin ndaj Benfikës dhe tashmë ka marrë kryesimin e kampionatit duke pasur 2 pikë më shumë se ‘Shqiponjat’.

Kur nga fundi i kampionatit kanë mbetur edhe 4 javë, ‘dragonjtë’ e kanë vetë në dorë çështjen e titullit kampion dhe për këtë nuk e kanë luksin që të hedhin asnjë hap fals në ndeshjet e mbetura.

Në rast se Porto shpallet kampione do rikthehej tek titulli pas 4 sezonesh në të thatë, ku kampione ka qenë Benfika.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto