Templates by BIGtheme NET

Mançester Siti i jep fund Premierligës, shpallet kampion pesë javë para fundit

Pas fitores ndaj Totenhemit në sfidën e luajtur pasditen e sotme, Mançester Siti është shpallur kampion i Anglisë.

Ky është titulli i parë për Guardiolën që prej ardhjes së tij në Premierligë dhe i pesti për ‘Citizens’.

Duhet thënë se ekipi i spanjollit e dominoi gjithë kampionatin duke mos e vënë në dyshim asnjëherë kreun e renditjes, por dështoi në Ligën e Kampionëve, diçka që do e synojë sërish sezonin që vjen sipas drejtuesve të ekipit.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto