Templates by BIGtheme NET

‘Marshimi i shpresës’ – Migrimi epik i emigrantëve që largohen nga lufta (Video)

Mijëra afganë janë larguar brenda pak muajsh nga vendi i tyre në kërkim të një jete më të mirë.

Ata kanë paguar trafikantër për të kaluar nga Irani në Turqi prej nga ku shpresojnë që të shkojnë në vendet e ndryshme të BE-së.

Ata tregojnë se janë larguar nga vendi ku për shkak të konfliktit dhe trazirave shumëvjeçare nuk kanë më asnjë shpresë për të ndërtuar një jetë të re, larg luftës.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto