Templates by BIGtheme NET

Parlajmërimi i SHBA-së: Nuk largohemi nga Siria pa përmbushur misionin

SHBA nuk do i tërheqë trupat e saj nga Siria deri në arritjen e qëllimeve të saj atje, tha ambasadorja amerikane në OKB, Nikki Haley.

Kjo deklaratë vjen pasi Uashingtoni kreu sulme ajrore në Siri, në përgjigje të një sulmi të dyshuar kimik.

“Nuk do të largohemi derisa të dimë që e kemi kryer misionin në këtë vend”, tha ajo në një intevistë për ‘Fox News’.

Haley shtoi se SHBA nuk do tolerojë më përdorim armësh kimike dhe po vëzhgon edhe veprimet e Iranit në rajon.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto