Templates by BIGtheme NET

Protestat, ç’porosi ju dhanë sot demokratëve Berisha dhe Paloka

Ditën e sotme mbledhja e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike është drejtuar nga nënkryetari, Edi Paloka, sepse Lulzim Basha ndodhet në Berlin për takime me zyrtarë të lartë.

Mësohet se në mbledhjen Paloka ka deklaruar se  protesta duhet të ketë edhe në Vlorë. Po kështu sipas “Ballkan Web” gjatë mbledhjes nuk kanë munguar  porositë nga lideri i së djathtës, Sali Berisha. 

BISEDA:

BERISHA: Të shumëfishojmë kontaktet me qytetarët dhe të vijojë përballja me pushtetin duke gjetur forma e risi të reja. Duhet të dalim derë më derë me fletëpalosje në mbrojte të biznesit të vogël. Rama po tenton të krijojë një diktaturë të re, prandaj duhet edhe reagimi i duhur. Rama vetëm propogandon, gjendja ekonomike është më e rënda që ka pas Shqipëria.

PALOKA: Nuk ka normalitet në komisione dhe Parlament derisa të lirohen kuksianët dhe Rama të mbajë përgjegjësi për fyerjen ndaj shqiptarëve. Rama nuk duhet të lihet i qetë në asnjë hap dhe në asnjë moment, si në Shkodër ashtu edhe në Vlorë.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto