Templates by BIGtheme NET

PSG kërkon një portier me emër, Donnaruma shihet në horizont

 

Gigio Donnarumma është në radarët e gjigandëve francezë të PSG. France Football ka zbuluar se parizienët kanë shfaqur një interes të veçantë për gardianin e portës së Milan.

Al Khelaïfi dëshiron një portier të madh dhe portieri i ‘Kuq e zinjëve’ është një nga pikat më të akredituara. Por edhe Oblak i Atletico Madrid shihet si një nga alternativat për të mbrojtur portën e PSG.

Kohët e fundit, drejtori sportiv francez Antero Henrique kishte bërë gjithashtu një sondazh për Alisson, i vlerësuar në 50 milionë euro. Për Gigio do të duheshin 70 milionë euro në rast të kualifikimit në Ligën e Kampionëve 40 nëse nuk kualfikohen. Për të marrë Oblak është më e vështirë, pasi ai ka një klauzolë prej 100 milionë eurosh.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto