Templates by BIGtheme NET

Kush i ka rënë me vare kolonës mbajtëse të Teatrit Kombëtar? Fotot flagrante

Disa foto flagrante, të bëra në vendgjarje dhe publikuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, tregojnë  se njëra prej kolonave mbajtëse të Teatrit Kombëtar është e dëmtuar.

Teatrin Kombëtar kryeministri Edi Rama kërkon ta shembë për ta rindërtuar nëpërmjet kompanisë ‘Fusha shpk’, së cilës do t’i japë në shkëmbim hapësirë publike, ndërsa artistët njëzëri po e kundërshtojnë.

Po kështu, ky fakt i dëmtimit të kollonës mbajtëse po del në pah pikërisht kur po diskutohet një pistë e re nga ata që mezi po presin ta shembin: që godina është amortizuar.

Kush ta ketë dëmtuar vallë kolonën mbajtëse? Koha apo ndonjë dorë këto ditët e fundit?! Sikur i kanë rënë me vare duket…

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto