Templates by BIGtheme NET

Mbretëresha e Spanjës qëndron gjatë para ushqimeve shqiptare (Fotot)

Mbretëresha e Spanjës, Sofia, është mahnitur nga ekspozimi i produkteve tradicionale shqiptare në veshje, gastronomi, produkte artizanale, letërsi etj, në Pazarin Diplomatik të Solidaritetit në Spanjë.

Ajo ka vizituar stendën e Shqipërisë në veprimtarinë e organizuar në Pallatin e Kongreseve në kryeqytetin spanjoll Madrid.

Në stendën shqiptare kishte më së shumti prodhime dhe ushqime tradicionale shqiptare, të cilat ia kanë tërhequr jo pak vëmendjen monarkes spanjolle.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto