Templates by BIGtheme NET

Ngjarje e pazakontë në futboll, gjyqtari jep penallti pas përfundimit të lojës (Video)

Shpesh herë është thënë se teknologjia dhe futbolli nuk shkojnë dhe aq shumë me njëra tjetrën. E pikërisht kjo gjë ka ndodhur gjatë një ndeshjeje mbrëmbjen e kaluar.

Kjo gjë është cilësuar si befasi dhe një ngjarje e paparë deri më tani në botën e futbollit.

Në minutën e fundit të pjesës së parë skuadra e Mainzit pati një rast të bukur afër portës, por gjuajtjen e futbollistit vendas, kundërshtari e ndali me dorë në zonën e 16’metërshit.

Megjithatë këtë rast gjyqtari i ndeshjes, Guido Winkmann nuk e pa dhe sinjalizoi për përfundimin e pjesës së parë. Por, kjo nuk ishte e gjitha.

Pasi arbitri shikon “VAR-in”, detyron që futbollistët e Mainzit dhe Freiburgut t’i rikthejë në fushën e lojës. Kjo meqë gjyqtari sinjalizoi te pika e bardhë e 11’metërshit. Penalltinë e vitit e shënoi futbollisti De Balsis.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto