Templates by BIGtheme NET

Mbyllet në barazim pjesa e parë e superderbit Juve-Napoli, torinezët godasin shtyllën

Ka përfunduar në barazim pjesa e parë e supersfidës për titullin kampion në Itali mes Juventusit dhe Napolit.

Kur nga fundi i sezonit kanë mbetur edhe 5 javë, Juve ka 4 pikë më shumë se napolitanët dhe në takimin e sotëm do kënaqej edhe me një pikë, kurse fitorja praktikisht do e vuloste çështjen e titullit.

Pjesa e parë e takimit ka folur më shumë për torinezët që i janë afruar shumë golit me anë të një goditjeje dënimi nga Pjaniç, me topin që është përplasur në traun e portës.

Por edhe Napoli ka pasur raste me sllovakun Hamsik, por pa mundur ta gjejë rrugën e rrjetës.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto