Templates by BIGtheme NET

Denoncimi te Berisha: Të dënuar nga Gjykata marrin rrogë nga Bashkia Durrës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari dixhital i cili me emra dhe mbiemra ka përmendur persona të inkriminuar sipas tij të cilët janë marrin rrogë në Bashkinë e Durrësit.

Sipas denoncuesit një nga personat është i punësuar si roje bregdetare ndërsa bashkëshortja e tij mban pozicionin e shefes në Bashki.

Ndërsa Berisha në mbishkrimin e tij shkruan se trafiqet dhe korrupsioni janë kriter për ngritje në detyrë.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Ne narkoshtetin e Norieges trafiqet dhe korrupsioni jane kriter themelor per ngritje ne detyre dh punesim!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

“Mirmbrema Doktor Berisha!Jam nje qytetar nga Durresi qe dua te denancoj kto njerez te korruptuar deri ne thelb. Ervin Gagani trafikan droge i denuat ne itali ne mungese Elton Gagani i denuar ne Itali. Elton Gagani ka skafin e rojes bregdetare Durres qe mer taksa nga bashkia durres per monitorimin e plazhit po qe e perdor per interesa personale. nusja Elton Gaganit eshte e denuar nga Gjykata per shperdorim detyre tek QKR ne durres dhe vashdon akoma mban posicionin e shefes ne bashkine Durres.vashdon akoma meret me afera ne bashkine durres . Kto jan me te korruptuarit e Durresit per korrupsion per vende pune dhe jan me te inkriminuarit e rilindjes. Jan thjesht te pathyeshem nga mbrojtja qe i ben kryetari. Ju lutem anonim . Ju uroj shendet Mbaresi Zoti Berisha.”

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto