Templates by BIGtheme NET

Haradinaj: Shqiptarët dhe turqit në Kosovë nuk ndahen

Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, është shprehur se shqiptarët dhe turqit nuk ndahen, janë të lidhur dhe kjo dëshmohet në mënyrën më të mirë të jetës.

Haradinaj e ka bërë deklaratën e mësipërme në ceremoninë kushtuar Ditës së Komunitetit turk në Kosovë, raporton Klan Kosova.

Ndër të tjera ai theksoi se turqit e Kosovës, por edhe populli i Kosovës, ka marrëdhënie të mira me Turqinë dhe këto marrëdhënie do të ruhen edhe në të ardhmen.

“Kosova është vend i vogël, ka plotë sfida, politike dhe ekonomike, shumë punë para vetes dhe e vetmja mënyrë për tu kryer ato, është që të jemi bashkë”.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto