Templates by BIGtheme NET

‘I hëngri një pulë’, korçari masakron qenin me shkop

Kur edhe njeriu sot ndihet i pambrojtur në Shqipëri, i pambrojtur nga taksat, vjedhjet, dhuna, aq më keq paraqitet situata për kafshët.

Kështu një video e publikuar sëfundmi nga “Jeta Osh Qef”, tregon se një banor në qytetin e Korçës, masakron një qen.

Sipas denoncuesit, banori i godet qenit vetëm për shkak se ai i kishte ngrënë një pulë. Burri që shfaqet një video dhe e godet kafshën e gjorë me shkop, gjersa ajo jep shpirt.

“Përshëndetje JOQ! E mbyti qenin vetëm se i hëngri një pulë. I zoti e mbyti duke e qëlluar me një shkop.”, thotë personi që ka realizuar videon.

Ky nuk është rasti i parë, që pamje të tilla makabre shfaqen në media, ku qytetarët ushtrojnë dhunë ndaj kafshëve. Në vendin tonë nuk po zhvillojnë punën si duhet, as organizatat për mbrojtjen e kafshëve, të cilat përveçse ndonjë promovimi të vetes nuk dëgjohen për gjë tjetër.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto