Templates by BIGtheme NET

Çmimi i Madh i Spanjës fitohet nga Hamilton, Vettel zhgënjen sërish

Çmimi i Madh të Spanjës është fituar nga Lewis Hamilton, piloti i skuderisë Mrcedez. Ky është suksesi i dytë radhazi për britanikun i cili ka thelluar diferencën e pikëve me ndjekësin më të afërt, Sebastian Vettel.

Gara e sotme ishte tatalisht e dominuar nga Hamilton, që e nisi atë nga “pole position” dhe nuk e lëshoi kreun deri në fund, falë edhe një strategjie të mirë.

Në vendin e dytë u rendit shoku i tij i skuadrës Valtteri Bottas, ndërsa në vendin e tretë u rendit Max Verstasppen me Red Bull.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto