Templates by BIGtheme NET

Italia me qeveri të re, arrihet marrëveshja

Më në fund duket se Italia do ketë qeverinë e re.

Liderët e ‘Lega Nord’ dhe ‘Lëvizjes 5 Yjet’ e kanë arritur marrëveshjen dhe ditën e nesërme do i dorëzojë presidentit të vendit programin e qeverisjes.

Zgjedhjet në Itali u mbajtën në datën 4 mars dhe që prej atëherë vendi nuk ka një qeveri pas dështimit të partive politike fituese për të bërë marrëveshje.

Koalicioni ku bënte pjesë Lega Nord ishte fitues por si parti ishte ‘Lëvizja 5 Yjet’ ajo që mori më shumë vota.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto