Templates by BIGtheme NET

Italia nën ritmin e Juventusit, ‘zonja’ merr të shtatin radhazi

Pas barazimit në fushën e Sampdorias, Juventusi është shpallur zyrtarisht kampion i Italisë. Torinezët kanë fituar titullin e shtatë radhazi dhe të 34-t në historinë e tyre.

Ata e kanë dominuar si askush tjetër këtë dekadë futbollin italian. Napoli dhe Roma për të tretin vit radhazi i afrohen sërish shumë titullit por ngecin në finish.

Një tjetër vit fantastik për Juventusin, që gjithsesi pritet të bëjë disa lëvizje gjatë merkatos së verës pë t’u përgatitur si duhet për sezonin që vjen.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto