Templates by BIGtheme NET

Apeli grek hedh poshtë kërkesën për azil të gylenistëve turq

Gjykata e Apelit në Athinë ka hedhur poshtë kërkesën e Ministrisë së Politikave të Migracionit kundër një vendimi të mëparshëm për dhënien e azilit tetë turqëve.

Ky është vendimi i dytë i tillë lidhur me tetë ushtarakët që u larguan nga Turqia pas përpjekjes së dështuar të grushtit të shtetit në korrik 2016.

Më herët presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ngriti çështjen e një shkëmbimi të mundshëm midis dy ushtarakëve të kapur grekë në territorin turk dhe tetë oficerëve të cilët u arratisën në Greqi natën e përpjekjes së dështuar të grushtit të shtetit në qershor 2016.

Marrë ngaekathimerini.com

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto