Templates by BIGtheme NET

Publikohet video-përgjimi për vëllanë e ministrit, PD: Flet me trafikantin e drogës

Publikohet përgjimi audio, ku vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj kapet në bisedë për trafik droge me një trafikant.

Përgjimi është publikuar nga selia blu, në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp.

Në video-përgjim shihet sesi vëllai i minsitrit komunikon me trafikantin, duke përmendur faktet e fundit se emri i tij dhe i të vëllait po lakohet fort në media pas dokumenteve të publikuara për dënimin e tij në Itali me 7 vite e 2 muaj burg.

Më tej, Agron Xhafaj i thotë trafikantit se PD po e sulmon keq dhe i kërkon që të mos i bjerë më në qafë.

Përgjimi

Në të kaluarën, bashkëpunëtori X dhe Agron Xhafaj kanë punuar së bashku në trafikun e drogës, por kur bashkëpunëtori X u dënua me burg në Itali, Agron Xhafaj, nuk u interesua kurrë për të.

Takimi mes tyre zhvillohet pasi bashkëpunëtori X ka dalë nga burgu, ka ardhur në Shqipëri dhe i kërkon ndihmë Agron Xhafajt t’i gjëjë ngarkesë me kanabis dhe ta punësojë si skafist për të bërë një rrugë Italie, sepse ka mbetur pa para.

Bashkëpunëtori X la takim me Agron Xhafajn në Vlorë nëpërmjet numrit të telefonit 0672014472, i konfirmuar se i përket vëllait të Ministrit të Brendshëm.

Biseda është përgjim ambiental dhe dëgjohet vetëm bashkëpunëtori X që po flet në telefon me Agronin. Me Bashkëpunëtorin X janë në makinë edhe dy persona të tjerë, pjesëmarrës në operacion.

Nis biseda telefonike në makinë mes Bashkëpunëtorit X dhe Agron Xhafajt.

Bashkëpunëtori X – O pasha ça bën mo, si dukesh?
Agroni
Bashkëpunëtori X – Mirë vëlla. Ti vetë?
Agroni
Bashkëpunëtori X – Isha andej nga Toto qorri. Do të të merrja në telefon të të ftoja për drekë, por më thanë që ishe larg. Dëgjon vëlla?
Agron Xhafaj e pret bashkëpunëtorin X në një lokal që, në Vlorë njihet si lokali i vëllait të Ministrit të Brendshëm.
Bashkëpunëtori X – Ça bëre? Si ke qenë nga shtëpia ti?
Agron– Mirë o mirë, ti mirë?
Bashkëpunëtori X – Mirë.
Agron – Mirë keni qenë? Ça bëre ndonjë gjë?
Bashkëpunëtori X – Mirë
Agroni– Si ia kalove? Ça bëre ndonjë gjë të re?
Bashkëpunëtori X – Mirë vëlla mirë. Dëgjo, se për atë muhabetin që të mora në telefon, po puna është që…
Agroni– Një herë më ke marrë mua në telefon ti. Ndonjë gjë tjetër ça ke bërë?
Bashkëpunëtori X – Hiç, ja erdha për atë që të thash, për të bërë rrugën
Agroni– Dëgjo tani, ti e kupton si janë gjërat. Këta plehrat po na sulmojnë shumë ore.
Agroni– Përmend një fjali me 5-6 fjalë, por nuk kuptohet mirë.
Agroni– Do të të çoj unë te Ermali ore, është shumë im i ngushtë.
Bashkëpunëtori X – Të faleminderit shumë. Se erdha ngaqë jam keq vlla, se nuk erdha nga e mira.
Agroni– Dëgjo, hera e parë dhe e fundit dhe mos na bjer më në qafë. Se po na sulmojnë shumë ore. Shiko edhe vëllanë (Fatmir Xhafaj). Shumë fare po na e sulmojnë. Të jetë hera e parë dhe e fundit.
Bashkëpunëtori X – E mirë vlla mirë.
Agroni– Mirë pra, ndonjë gjë tjetër çar ke bërë?
Bashkëpunëtori X – Hiç asgjë.
Agroni– Na kanë nxjerrë emrin. Mos më bjer më në qafë, aman të keqen! Ata të tjerët në Itali, e shikon (thote 2-3 fjalë që nuk kuptohen, sepse fjalin njëkohësisht me Bashkëpunëtorin X).
Bashkëpunëtori X – Mirë vëlla mirë, (thotë 2-3 fjalë që nuk kuptohen) Ne duke pirë kafe jemi, s’e vrasim mendjen.
Agroni– Ndonjë gjë tjetër nga shpia?
Bashkëpunëtori X – Mirë të gjithë. Ti vetë?
Agroni– Mirë, mirë
Bashkëpunëtori X – Mirë o vlla rrofsh, faleminderit.
Agroni– Po na sulmojnë ata, keq fare.
Bashkëpunëtori X – Mirë, mirë.
Agroni– Kalofsh mirë.
Bashkëpunëtori X – Falemiderit njëherë për të gjitha. S’të nxjerr asnjë problem. Rrofsh edhe për kafen.
Agroni– Aman o të keqen vllai, hera e parë dhe e fundit, mos më bjer më në qafë.
Bashkëpunëtori X – Po ik o se s’të bije më në qafë, po kisha një problem se kam një hall edhe unë. Ta bëra si vëlla.
Agroni– Po gjërat nuk e shikon si janë?
Bashkëpunëtori X – Se e njohim njëri – tjetrin.
Agroni – Ata në Itali janë zbërthyer komplet ore.
Bashkëpunëtori X – Mirë o mirë, hajde rrofsh. Flas unë me Ermalin. Pa merak.
Agroni– Te Ermali vëlla.
Bashkëpunëtori X ndoqi rrugën e treguar nga Agron Xhafaj, bleu kanabisin tek trafikantët nën urdhërat e vëllait të Ministrit të Brendshëm, i qetë dhe pa ndjekjen e policisë.

VIDEO-PËRGJIMI

Deklarata e Alibeajt

“Ministri Xhafaj ka shfrytëzuar postin dhe pushtetin për t’i siguruar paprekshmërinë të vëllait, i dënuar në Itali me 7 vite e 2 muaj burgim.” ka deklaruar deputeti Alibeaj, në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp nga selia blu.

“Janë 3 fakte që tregojnë sesi Xhafaj ka shkelur ligjin. 

1 – Agron Xhafaj nuk e vuan dënimin pasoi Xhafaj nuk përmbush përgjegjësitë e ministrit të Brendshëm., të verifikojë identitetin e ri të vëllait. Të lajmërojë autoritetet otalpoiane për vendnodhen e tij dhe ta arrestojë.

2 – Xhafaj falsifikoi dokumentet zyrtare për të pamundësuar me ligj arrestimin e të vëllait. pamundësoi edhe vuajtjen në Shqipëqri të të vëllait.

3 – Xhafaj nuk zbaton ligjin anti-mafia. Nuk lejon që ligji të veprojë ndaj tij dhe ndaj të vëllait.

VIDEO-PËRGJIMI

/Hashtag.al

[/starlist]

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto