Templates by BIGtheme NET

Fajon: Inkurajoj Komisionin Evropian të japë vlerësimin për heqjen e vizave për Kosovën

Raportuesja në Parlamentin Evropian për çështjen e regjimit të vizave për Kosovën, Tanja Fajon ka kërkuar nga Komisioni Evropian për dhënien sa më të shpejtë të vlerësimit për progresin e bërë nga Kosova dhe dhënien e vizave.

Me anë të një postimi në Twitter Fajon bëri këtë koment pas takimt me zëvendëskryeministrin e Kosovës Enver Hoxhaj.

Sapo pata një takim produktiv me Enver Hoxhajn në Parlamentin Evropian. Liberalizimi i vizave është një top prioritet për Kosovën. Rikonfirmova mbështetjen time të fuqishme për këtë proces dhe do ta inkurajoj Komisionin Evropian që të japë sa më parë vlerësimin e tij për progresin“, ka shkruar Tanja Fajon në Twitter.

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto