Templates by BIGtheme NET

I gjenden thika në qeli, Alket Rizait i rritet dënimi

Alket Rizai është dënuar me dy vite të tjera burgim së bashku me disa shqiptarë të tjerë, të cilëve iu gjetën thika të improvizuara.

Seanca gjyqësore u zhvillua nën masa të forta sigurie ku policë të armatosur rëndë dhe një numër i madh efektivësh, kishin rrethuar Gjykatën.

Alket Rizai i refuzoi të gjitha akuzat e ngritura ndaj tij, si dhe vendimin e Gjykatës. Ai sfidoi trupën gjykuese, duke i kërkuar prova dhe fotografi të thikave të improvizuara. Tensionet e krijuara në sallë, bënë që gjykatësi i çështjes të ndërpriste gjyqin për disa minuta.

Pas shpalljes së vendimit me dënim nga ana e gjykatësve, Alket Rizai sulmoi në mënyrë verbale gjyqtarët duke i ofenduar.

Marrë nga: lamiareport.gr

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto