Templates by BIGtheme NET

Atletico fitues i Europa League

Ka përfunduar gjithçka në Lion të Francës në finalen e Europa League. Atletico Madrid është kurorëzuar kampion i trfeut të dytë më të rëndësishëm të europës pasi mundi në finale Marseile me rezultatin 3-0.

Ishte Griezman ai i cili hapi sfidën në minutën e 21 duke e lënë me kaq pjesën e parë me francezë të cilët nuk mundën të bënin diçka për barazimin e sfidës.

Më pas  në pjesën e dytë ishte po Griezman ai i cili shënoi për të dyfishuar rezultatin duke i’a vështirësuar mundësitë për të shënuar Marselies.

Golin e fundit dhe të katastrofës për francët e shënoio Gabi në minutën e 89’ duke i dhënë edhe fundin sfidës për të marrë trofeun në Spanjë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto