Templates by BIGtheme NET

Mustafaj: Si kaloi në Rinas Agron Xhafaj? Rama po e mbron ministrin pa argumenta

Besnik Mustafaj ka deklaruar së fundmi se  kryeministri  Edi Rama nuk duhet të flasë në ‘gojën e ujqërve’ në lidhje me çështjen e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj. Sipas tij për këtë çështje duhet të hetojë Prokuroria. 

Ndër të tjera Mustafaj ka ngritur pyetjen që si ka mundësi që arriti të kalojë në Rinas, Agron Xhafaj dhe të vetëdorëzohet tek autoritetet italiane.

“Kryeministri nuk ka të drejtë të flasë në gojë të ujqërve, sepse duhet të flasë Prokuroria. Është për t’u çuditur si kaloi në aeroportin e Rinasit Agron Xhafaj?
Si e la policia, pasi ai edhe në letër thotë që nuk ka rritur të marrë as vizë. Rama po e mbron Xhafajn me arrogancë dhe pa argumente.
Mesa dimë ne konfiskimi i materialit të audio-përgjimit është bërë dy ditë më parë dhe nga i mori Rama provat dhe kur pati kohë laboratori ta nxjerrë vërtetësinë ose jo te audio-përgjimit”,  tha ish ministri për “News 24”. 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto