Templates by BIGtheme NET

Sonte finalja Atletico Madrid-Marseille, në Lyon vendoset skuadra më e mirë e Europës

Olympique Marseille dhe Atletico Madrid, do të jenë përballë mbrëmjen e sotme për të vendosur mbi trofeun e Europa League.

Ekipi i Diego Simeones kërkon këtë trofe për herë të tretë në 9 vitet e fundit, ndërsa të zotët e shtëpisë janë për herë të 5 në finalen e këtij kompeticioni.

Finalja do të luhet në orën 20:45, në Stadiumin “Parc Olympique Lyonnais”. Dhe trofeu është një biletë për në fazën e grupeve të Champions League.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto