Templates by BIGtheme NET

Tifozët mësyjnë në qendrën stërvitore të Sportingut, përgjaken trajneri dhe futbollistët (FOTO/VIDEO)

Një episod dhune ka ndodhur në klubin e Sportingut të Lizbonës, në Portugali. Mediat portugeze shkruajnë se skuadra dështoi të siguronte një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm dhe kjo i ka nervozuar shumë tifozët.

Rreth 50 tifozë u futën në qendrën stërvitore të ekipit dhe sulmuan trajnerin e ekipit Horge Jezuz dhe bashkëpuntorin e tij, Raul Hoze. Po ashtu pre e godtitjeve të tifozëve ka rënë edhe sulmuesi Bas Dost, Rui Patricio, Ëiliam dhe Karvajo.

Lajmi i cili fillimisht qarkulloi në media, u konfirmua edhe nga klubi sportiv përmes një deklarate për mediat.

 “ Nuk mund të tolerojmë këto akte vandale ndaj klubit dhe lojtarëve. Këto janë akte kriminale. Do të marrim të gjitha masat e nevojshme dhe do të identifikojmë autorët”, thuhet në deklaratë.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto