Templates by BIGtheme NET

Tërmet në Jug të Shqipërisë, 3.1 ballë

Pasditen e sotme janë ndjerë lëkundje sizmike në Jug të Shqipërisë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.1 dhe ka rënë në një thellësi prej 4 kilometra nën tokë.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte në fshatin Bolenë të Vlorës, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetet përreth.

Deri më tani nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto