Templates by BIGtheme NET

Arsene Wenger jep bekimin për pasardhësin e tij tek Arsenali

Arsene Wenger ka mbështetur Mikel Artetën si trajnerin e ardhshëm të Arsenalit, duke thënë se ish-kapiteni i Arsenalit i  ka të gjitha cilësitëqë të ketë sukses në këtë rol.

“Ai ishte një lider dhe ka pasion dhe mbi të gjitha ai e njeh mirë klubin dhe e di se çfarë është e rëndësishme për të.”

Që nga largimi i Arsenalit në fund të sezonit 2016, Arteta ka qenë ndihmës i Pep Guardiolës tek Manchester City.

I pyetur nëse spanjollit ndoshta i mungon përvoja, Wenger shtoi: “Unë i kam dhënë shumë përvojë kur e kisha futbollist, gjithashtu në stafin e tij do të jenë Steve Bould dhe Jens Lehmann, që do ta ndihmojnë. Edhe puna si ndihmës i Guardiola e ka rritur, kësisoj mendoj se i ka të gjitha cilësitë për të qenë trajner i Arsenal.”

Marrë nga: standard.co.uk

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto