Templates by BIGtheme NET

Bardhi: Video e dëshmitarit është bërë përpara se të arrestohej, persona me rekorde kriminale dhe punonjës policie i kanë bërë presion

Këshilltari Ligjor në Partinë Demokratike Gazment Bardhi ka dhënë disa detaje për dëshmitarin e audio-përgjimit të Agron Xhafajt vëllait të ministrit të Brendshëm.

Bardhi është shprehur për “Opinion” se video e dëshmitarit Albert Veliu është bërë përpara se ai të arrestohej. Më tej ai ka shtuar se ndaj dëshmitarit dhe familjarëve të tij është bërë presion nga punonjësit e policisë gjithashtu edhe nga persona me rekorde kriminale.

Video e dëshmitarët është bërë përpara se të arrestohej, të gjitha të dhënat tona flasin për presion ndaj tij dhe familjarëve.Mmenjeherë pas publikimit të audios punonjës të policisë të shtetit i kanë bërë presion gjithashtu edhe individë me rekorde kriminale, emrat e të cilëve nuk i dimë akoma,por  sapo të kemi informacione do i bëjmë publike”- u shpreh Bardhi.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto