Templates by BIGtheme NET

Basha akuza Ramës e Xhafajt: Doni t’i mbyllni gojën ‘Dëshmitarit X’

Kryedemokrati Basha ka lëshuar akuza të rënda ndaj kryeministrit Rama, ministrit të Brendshëm Xhafaj dhe Kryeprokuroren e përkohshme, Marku se kërkojnë t’i mbyllin gojën dëshmitarit të audio-përgjimit ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm, Agron Xhafajt.

Ai ka deklaruar se policia e shtetit dhe prokuroria po i bëjnë presion dhe terrorizojnë dëshmitarin duke e kërcënuar me jetë atë dhe familjen e tij.

“Është fakt se deri dje Agron Xhafaj ishte deri dje në Shqipëri. Është fakt se Agron Xhafaj është dënuar në Itali me 7 vite e 2 muaj burg. Është fakt se nuk është ekstraduar dhe as nuk është arrestuar këtu.

Jo siç esktradohen të dënuarit me pranga në duar, por në avionin e linjës. Iku fshehurazi drejt Italisë. 5 vjet pa i hyrë gjemb në këmbë.

Çfarë fshihet pas kësaj ngjarjeje, pas kësaj ngutjeje. Prokuroria duhet të kishte nisur hetimin, policia duhet ta kishte arrestuyar.

Prej 72 orësh dëshmitari X dhe familja e tij janë në presion e dyfishtë, të bandave të drogës së Agron Xhafajt dhe të prokurorisë dhe policisë së shtetit, që po i kërcënojnë jetën dhe familjen. 

Nga e dinë, kush ua tha. Ua thanë Xhafajt, vëllai i madh dhe i vogël sepse ata e dinë mjaft mirë se kush është bashkëpunëtori X.”

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto