Templates by BIGtheme NET

Çështja Xhafaj, raportuesi i Shqipërisë për Bundenstagun: Po e vëzhgojmë me vëmendje

Gjatë mbledhjes së grupit të punës së deputetëve të CDU/CSU, që merret me Ballkanin Perëndimor, raportuesi për Shqipërinë Frei dha një intervistë për Deutche Ëelle në lidhje me zhvillimet në Shqipëri.

Sigurisht që nuk mund të mungonin pyetjet mbi ngjarjen më të komentuar të ditëve më të fundit atë të ministrit të Brenshëm, Fatmir Xhafaj dhe vëllait të tij.

Tani kemi një rast tjetër me vëllanë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajt. A keni ndonjë informacion për këtë?

Nuk kam një mendim përfundimtar për këtë. Është e qartë që njerëzit nuk mund të dënohen për faj të një anëtari të familjes, por çdo individ duhet parë më vete. Prandaj edhe sjellja e ministrit të Brendshëm duhet vëzhguar dhe nuk mund të them asgjë. Por ne po e vëzhgojmë me vëmendje edhe rastin e tij.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto