Templates by BIGtheme NET

Konkursi i rrallë në Rusi, kush duron më shumë shuplaka në fytyrë (VIDEO)

Në Rusi zhvillohet një konkurs, i rrallë e themi këtë pasi sfida në këtë konkurs është të durosh sa më shumë të rrahura.

Pjesmarrësit janë meshkuj kryesisht . Ata kanë për detyrë ta bëjnë kundërshtarin të dorëzohet me vetëm një lëvizje, duke e goditur sa më shumë që mundem me shuplakë në fytyrë.

Rregullat e lojës janë:

Në lojë marrin pjesë dy persona dhe fituesi është ai që i reziston goditjeve të tjetrit, që në shumë raste përfundojnë edhe të rrëzuar në tokë pa vetëdije.

Këtë vit në garën e organizuar në Moskë, është shpallur fitues Yuriy Kuzmin, i cili fitoi 400 dollarë për vendin e parë. E mesa duket rusën nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga kjo lojë e rrezikshme.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto