Templates by BIGtheme NET

Lirohet me kusht reperi shqiptar që ndërpreu performancën e Britanisë në Eurovizion

Reperi shqiptar që pushtoi skenën gjatë performancës së Britanisë së Madhe në Festivalin e Këngës në Eurovizion është liruar me kusht.

SuRie po performonte këngën e saj ‘Storm’ kur Kostandini vrapoi në skenë dhe i rrëmbeu mikrofonin gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë nga Lisbona.

Sipas Unionit Europian të Transmetimeve (EBU) tha se policia po heton çështjen.

Ai është marrë në pyetje nga policia menjëherë pas incidentit dhe më pas është mbajtur në paraburgim deri të hënën 14 maj kur doli para gjykatës në Lisbonë. Tani ai është liruar me kusht,”-shkruhet në deklaratën e EBU.

Marrë nga: mirror.co.uk/

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto