Templates by BIGtheme NET

Rita Ora kërkon falje për këngën ‘Girls’: Nuk doja të lëndoja askënd

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka kërkuar falje për këngën e saj më të re “Girls”.

Sipas saj kënga nuk e ka pasur ndërmend të ofendojë komunitetin LGBTI, por edhe persona të tjerë të prekur.

“’Girls’ është shkruar për të treguar të vërtetën time dhe është një përvojë e vërtetë dhe e sinqertë e jetës sime. Më vjen keq që mënyra si jam shprehur ka lënduar ndokënd. Nuk do ta bëja kurrë me qëllim ndaj askujt. Shpresoj që përmes artit tim, do t’i fuqizojë fansat e mi që të ndjehen krenarë për veten e tyre”.

Kënga, në të cilën këndojën edhe Charli XCX, Bebe Rexha dhe Cardi B, u tregëtua si një himn biseksual, por më vonë u kritikua se shfuqizonte dashurinë LGBTQ, veçanërisht mes grave.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto