Templates by BIGtheme NET

“Uo pasha, ç’u bë me atë mallin tim”, si po e presin Xhafajn para Kuvendit (FOTOT)

Ditën e sotme, disa të rinj kanë dalë më pankarta në duar përpara Kuvendit, në pritje të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt.

Kjo bëhet në vazhdën e protestës së djeshme ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt, të cilit opozita dhe protestuesit i kërkojnë dorëheqjen pas audio-përgjimit të publikuar disa ditë më parë, lidhur me vëllain e tij Agron Xhafaj.

Në një çarçaf të zi, të rinjtë kanë shkruar me ironi: “Uo pasha, ç’u bë me atë mallin tim?”

Kujtojmë se audioja që u publikua disa ditë më parë nga PD, sugjeronte se Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm vijonte aktivitetin e tij kriminal.

Seanca e sotme plenare e cila ka nisurrreth orës 10:00, pritet të shoqërohet me tensione.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto