Templates by BIGtheme NET

Dhunë në Katëgorinë e Parë, lojtari i Shkumbinit godet albitrin Kola (Video)

 

Dhuna ndaj albitrave në Kategorinë e Parë ka qenë e shpeshtë dhe këtë radhë pjesë e kësaj dhune është bërë sfida mes Shkumbinit dhe Veleçikut e cila ka denigruar në dhunë.

Pre e dhunës ka qenë albitri Klajdi Kola i cili është goditur nga një lojtar i Shkumbinit.

Fitorja 1-0 e skuadrës nga Kopliku ka sjellë rënien e Shkumbinit në Kategorinë e Dytë.

Pas përfundimit të ndeshjes, një lojtar i Shkumbinit i’u afrua gjyqtarit Klajdi Kola dhe e goditi me grusht. Në këto moment kanë ndërhyrë rrojet e sigurisë të cilët kanë larguar lojtarët e Shkumbinit, që po i afroheshin për ta goditur gjyqtarin Klajdi Kola. Penalltia e akorduar në favor të Veleçiut në minutën e 80-të, ishte shkaku u tensionit të krijuar ndaj gjyqtarit.

Video është marrë nga Rubrika Sportive në RTSH.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto