Templates by BIGtheme NET

Sa kushtoi dasma e princit Harry-t dhe Meghan Markle

Ditën e djeshme vëmendja e të gjithëve ne ishte tek Dasma Mbretërore.  Por sa kushtoi ceremonia që “vodhi” vëmendjen e të gjithëve dje?

Sipas mediave të huaja dasma e princit Harry-t dhe Meghan Markle 45 milionë dollarë.

42.1 milionë dollarë shkuan vetëm për masat e sigurisë ndërsa shpenzimet e tjera të rëndësishme të dasmës përshkojnë midis 420,000 dollarë deri në 560,000 dollarë për veshjet e Meghan dhe 420,000 dollarë për të punësuarit për pritjen në mbrëmje.

Ndërsa  martesa e dikurshme e Kate Middleton dhe Princit William kushtoi 28 milionë dollarë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto