Templates by BIGtheme NET

Vuçiç: E keqja që pret Serbinë, po nuk u arrit zgjidhja me Kosovën

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç është i gatshëm të bëjë çdo gjë vetëm me qëllimin për të arritur një zgjidhje me Kosovën.

Të paktën kështu ka deklaruar Vuçiç në një konferencë për mediat.

Sipas tij, në të kundërt Serbia do të ndeshet në probleme të shumta.

 “Do të na mbyllen dyert e BE-së, nuk do të kem i rritje ekonomike të suksesshme siç e kemi sivjet”, është shprehur Vuçiç.

Ndër të tjera, Vuçiç ka folur për takimin me presidentin e Kosovës Hashim Thaçin dhe kancelaren gjermane Angela Merkel.

Ai pranoi se kishte këmbyer disa fjalë me Thaçin, por nuk kishin folur për dialogun Beograd –Prishtinë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto