Templates by BIGtheme NET

Rama nis shkarkimet në qeveri, heq zv.ministren e parë

Kryeministri Rama ka shkarkuar nga detyra zv.ministren e Jashtme, Kleopatra Maliqi.

Vendimi i Ramës mban datën 7 qershor. Pas shkarkimi, Maliqi është emëruar drejtore e Shkollës së Administratës Publike.

Ky është shkarkimi i parë në këtë nivel që bën kreu i qeverisë, pas shkarkimeve të disa drejtorëve të Hipotekave dhe krerëve të institucioneve të tjera në vend.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto