Templates by BIGtheme NET

Emri i Maqedonisë ‘zbret’ në Berlin, Zaev takim me kancelaren gjermane

Çështja e emrit të Maqedonisë mbetet ende thembra e Akilit për sa i përket çeljes së negociatave për anëtarësimin e vendit ballkanik në BE.

Pas dështimit të bisedimeve në SHBA, palët do takohet sërish kësaj here me ndërmjetësimin e Gjermanisë.

Dy delegacione maqedonase do shkojnë në Gjermani javën që vjen ku kryefjalë e diskutimeve do jetë anëtarësimi i Maqedonisë në NATO dhe në BE.

Ministri i Jashtëm, Dimitrov do shkojë në Berlin për t’u takuar me homologun e tij, Maas.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto