Templates by BIGtheme NET

Cipras dhe Zaev bëjnë telefonatën e shumëpritur, çfarë diskutuan për çështjen e emrit

Dy kryeministrat e Maqedonisë dhe Greqisë Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras kanë realizuar më në fund telefonatën e shumëpritur në lidhje me çështjen e emrit.
Sipas “Alasat” në komunikatën e qeverisë theksohet se dy kryeministrat kanë komunikuar mes orës 14 dhe 15 të ditës së sotme.
“Kryeministrat kanë biseduar për çështjet e mbetura që janë të pazgjidhura si dhe janë shqyrtuar
disa ide për zgjidhje”, nënvizohet në komunikatën e qeverisë.
Po ashtu më tej nënvizohet se nesër pritet të zhvillohet edhe një telefonatë tjetër për të diskutuar
çështje të tjera të ngelura.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto