Templates by BIGtheme NET

Arrihet marrëveshja mes Greqisë dhe Maqedonisë, pas pak kryeministri Zaev zbulon emrin

Telefonata  e dytë ishte  vendimtarja për arritjen e marrëveshjes mes Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras.

Deri tani, dimë se është njohur “gjuha maqedonase”, ndërsa emri përfundimtar do të përfshijë edhe termin “Maqedoni”.

Ka qënë kryeministri i Zaev, i cili ka zgjedhur emrin përfundimtar,  dhe do t’i drejtohet popullit të tij në orën 19:30 ku do të njoftojë marrëveshjen.

Ndërsa para pak minutash kryeministri grek shkoi të informojë Presidentin grek, Prokopis Pavlopulos.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto