Templates by BIGtheme NET

Arrihet marrëveshja/ Zaev: Nga sot e tutje, Republika e Maqedonisë së Veriut

Telefonata  e dytë ishte  vendimtarja për arritjen e marrëveshjes mes Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras.

Deri tani, dimë se është njohur “gjuha maqedonase”, ndërsa emri përfundimtar është “Republika e Maqedonisë së Veriut”.

Ka qënë kryeministri i Zaev, i cili ka zgjedhur emrin përfundimtar,  me anë të deklarate për shtyp i ka bërë me dije popullit të tij rezultatet e marrëveshjes.

Ndërsa para pak minutash kryeministri grek shkoi të informojë Presidentin grek, Prokopis Pavlopulos.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto