Templates by BIGtheme NET

ME VIDEO/ Panik në Paris, një person i armatosur marr peng disa njerëz

Një njeri i armatosur besohet të ketë marrë peng tre njerëz në Rue des Petites Ecuries.

Dëshmitarët thanë se njeriu pretendonte të kishte në posedim një armë, me të cilën plagosi njërin nga pengjet. Ndërsa dy pengjet e tjera, mes të cilëve edhe një grua shtatzënë, janë në gjendje të mirë.

Pengmarrësi kërkon të flasë me ambasadën iraniane dhe qeverinë franceze.

Ndërkohë rrugët që të çojnë tek ajo zonë janë mbyllur nga kordonët e policisë, sipas të cilëve incidenti nuk besohet të jetë i lidhur me ndonjë grup terrorist.

Marrë nga: express.co.uk

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto