Templates by BIGtheme NET

‘Mustaqja e shpresës’, mënyra e çuditshme që kanë zgjedhur rusët për të mbështetur Kombëtaren

Duke qënë se trajneri i skuadrës së Rusisë, Stanislav Cherchesov ka si “shenjë” identifikuese mustaqet, moderatori televiziv Ivan Urgant i bëri thirrje tifozëve të edhe ata të lënë mustaqe në mënyrë që t’i sjellin fat kombëtares.

“Trajneri i ekipit Stanislav Cherchesov ka nevojë për mbështetjen tonë. Çdo gjë është kundër tij, përfshirë parashikimet, ligjet fizike, anatominë e disa futbollistëve madje logjikën e thjeshtë. Ne i bëjmë thirrje të gjithë tifozëve që të rritin mustaqet dhe ta ndajnë foton në mediat sociale nën hashtagun #Mustaqja e Shpresës.“-shkroi moderatori në Instagram.

Ideja e shfaqjes me mustaqe mori shpejt vrull në Rusi, teksa qindra fotografi u hodhën në mediat sociale duke ndjekur stilin e Cherchesov.

Ваня Ургант – балагур, но вообще-то предложил очень правильную вещь. Сейчас, когда в России проходит главное международное соревнование года – Чемпионат мира по футболу – несмотря на все ошибки и проблемы, мы должны поддержать нашу команду. Зачем нам самим себе портить настроение прямо во время праздника? Со всеми проблемами разберемся после, а сейчас нужно просто пожелать удачи русским футболистам и их тренеру Станиславу Черчесову. #УсыНадежды

A post shared by Владимир Жириновский (@zhirinovskiy) on  

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto